Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
blog edunomád doma je

Časté otázky, některé blbé, 2. část: Na internetu psali, že v Indonésii…?

By on 31.5.2016

…doplňte si dle svého uvážení: horečku dengue, malárii, výbuchy sopek, zemětřesení, otravu jídlem, nebo to, že Zeman Indonésii označil jako jeden z konců osy zla (ehm jen proto, že Indonésie je převážně muslimská).

Ach, ty internety. Na internetu se toho dočtete! Třeba že existují psi velikosti obrovského koně, že tofu způsobuje rakovinu, Američani nepřistáli na měsíci, Elvis žije nebo, jak říkal Luděk Staněk v pořadu Pořad, že lze na 3D tiskárně vytisknout nukleární bombu.

Ale tak jo, horečku dengue přenáší v některých částech denní komáří, malárii noční. To je ale super, na rozdíl od pouze malarických oblastí, kde člověk s obavou vyhlíží soumrak a pak začne dělat hysterická protikomáří opatření, tak tady je to prašť jak uhoď. Vcelku osvobozující. Když je rizik více, člověk je přestává řešit a paradoxně to funguje.

No a sopky, zemětřesení a tak jsou tam také ze středoevropské perspektivy častější a určitě tam žijí i nějací zlí lidé. Ale ne proto, že jsou muslimové, prostě proto, že jsou lidé. Stejně jako u nás.

Ostatně, když pogooglíte naší Czech Republic, tak se toho dočtete také mnoho. Vedle okřídleného nejlepšího piva a nejhezčích žen, máme prý poťouchlý smysl pro humor, krade se tu, taxikáři vraždí (nebo jsou vražděni), většina lidí jsou ožralové a často naši zemi spláchnou povodně. Jo a také se můžete dočíst, že jsme šovinističtí rasisti, kteří nevěří v Boha, ale věří kartářkám a věštkyním.

No jeli byste do takové země?

TAGS
RELATED POSTS