Adéla Zelenda Kupcová
Prague, Czech Republic

Putuji za učením na divoko! Cestuji na divoko: nezávisle, nízkonákladově, punkově! A víc, než všechna "must see" z průvodců mě zajímají lidé a to, co se od nich mohu naučit. Láká mě zejména život v tradičních kmenových společnostech a to, jak se učí a rozvíjí jejich děti - divožáci!

sledujte na facebooku
Newsletter
Učení na divoko přímo do Vašeho emailu!
Instagram Feed
1
blog malé příběhy o velkých věcech

eduPORTRÉT: …mluvím anglicky, trochu německy, španělsky, francouzsky a japonsky

By on 3.7.2016

S patnáctiletým Sanvym jsem se potkala na soustředění dětí z Manggarai Barat (obdoba našeho kraje) v Labuan Bajo,které pořádala katolická diecéze v Rutengu. Mluvil anglicky lépe, než většina Indonésanů, které jsem kdy potkala. A zde jsou jeho sny, které ve zdejších poměrech platí za hodně ambiciózní (jaké plány by mohl mít, kdyby žil v Evropě):

„Do školy chodím rád. Baví mě matika a hlavně jazyky. Ty se učím i doma, nakoupil jsem si učebnice a tak. Umím svoje dva rodné jazyky, manggarai a indonésky a pak hlavně anglicky. Ale trochu mluvím i německy, španělsky, francouzsky a japonsky. Až dodělám střední školu, půjdu tak dva roky pracovat do nějaké cestovní agentury, abych vydělal nějaké peníze a potom mohl dál studovat. No, a když udělám vysokou a budu mít velké štěstí, tak bych mohl být průvodcem volné noze. To je to nejlepší, co tu můžete dělat!“

TAGS
RELATED POSTS